Więcej niż prawo pracy

Nie jest sztuką być prawnikiem. Sztuką jest być partnerem w biznesie.

KULIG & KULIG iSmart jest prawniczą firmą consultingową, świadczącą specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze dla podmiotów gospodarczych, w szczególności w obszarach związanych z prawem pracy, prawem antydyskryminacyjnym, ochroną danych oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi (HR).  


Po co komplikować

Prostota jest szczytem wyrafinowania. (Leonardo da Vinci)

Naszą filozofią jest niekomplikowanie tego, co można zrobić lub powiedzieć w sposób prosty i zrozumiały - dla każdego. 

Jeśli nie potrafisz czegoś wyjaśnić w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz. (Albert Einstein)

Nie jest prawdą, że w świecie prawniczym wartościowe jest to, co zostało ubrane w skomplikowane słowa. Za patetycznym językiem najczęściej kryje się lęk tego, kto się nim posługuje, że ma niewiele do powiedzenia.  

Po co myśleć

Po co myśleć, zawsze tak było… (ks. Wojciech Węgrzyniak)

"Po co myśleć..." jest cytatem przewrotnym, bo definiującym rutynowe podejście tak do życia, jak i biznesu. W podejściu nowoczesnym nie da się „nie myśleć”.  

W doradztwie nie kierujemy się schematami, ale odwagą w kreowaniu nowych, nieszablonowych rozwiązań. Trzeba łamać stereotypy, wytyczać nowe ścieżki i iść pod prąd. 

Poprzestając na tym co było, pozostajesz krok za konkurencją.

Upraszczamy rzeczywistość

Najgorzej to zmęczyć się myśleniem. (ks. Józef Tischner) 

Nie wystarczy myśleć. Trzeba jeszcze umiejętnie wykorzystać swoje pomysły w praktyce. Myślenie ma nam pomóc w rozwoju, a nie nas zmęczyć i sfrustrować. 

Myślimy inaczej

Think different. (Steve Jobs)

Zawsze na początku stawiamy pytanie: dlaczego? Bo dopiero rozumiejąc Twoje potrzeby, jesteśmy w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Holistyczne łączenie wiedzy i doświadczenia prawniczego z elementami miękkiego doradztwa biznesowego umożliwia nam stanie się partnerem w Twoim biznesie, a nie hamulcem na drodze rozwoju. Współpraca z najlepszymi ekspertami w swoich specjalizacjach gwarantuje najwyższą jakość usług.


Biznes odpowiedzialny

Bonum est faciendum (św. Tomasz z Akwinu) 

Każdy z nas chce tworzyć świat przyjazny, ale rzadko kto chce zacząć zmianę od samego siebie. 

Idea biznesu społecznie odpowiedzialnego i nowoczesnego, dbającego nie tylko o wynik finansowy, ale i pracujących na niego ludzi, z transparentnymi regułami, podążającymi za ideą equal company jest jednym z naszych priorytetów.  


Przyjazne miejsca pracy

Praca to ludzie, nie wynik ekonomiczny.

W pracy spędzamy większość naszego czasu. Środowisko pracy wpływa na to, jacy jesteśmy. Ponieważ niezwykle ważne jest to, w jakich warunkach i z kim pracujemy, pomagamy tworzyć przyjazne i sprawiedliwe miejsca pracy. Takie, w których pracownicy czują się dobrze, i do którego chcą wracać. 


O założycielu Poznaj pasję kryjącą się za firmą

dr Karol Kulig

Radca prawny, doktor nauk prawnych, specjalista prawa pracy, założyciel butikowej kancelarii prawniczej "K. Kulig & Współpracownicy" z siedzibą w Krakowie, uznany szkoleniowiec i wykładowca, pasjonat nauki i autor dziesiątków artykułów naukowych i popularnonaukowych, prowadzi #bloga niecodziennego o prawie w oprawie, przedsiębiorca z duszą sportowca.     

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w ciągu kilkuletniej pracy w renomowanej polskiej kancelarii. Obecnie zarządzą własną marką. Obsługuje podmioty gospodarcze w obszarach dotyczących spraw pracowniczych. 

Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Prowadzi zajęcia oraz pełni funkcję egzaminatora na aplikacji radcowskiej w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. 

Ekspert prawa pracy w trakcie organizowanego przez Radę Europy, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Krajową Izbę Radców Prawnych i Naczelną Radę Adwokacją w maju 2019 r. w Warszawie programu edukacyjnego „Human Rights Education for Legal Professionals - Labour Rights as Human Rights”.

Członek Kolegium Redakcyjnego ogólnopolskiego czasopisma naukowego Krajowej Izby Radców Prawnych - "Radca Prawny. Zeszyty Naukowe".

Nominowany w Konkursie Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2018, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer, wyróżniającym młodych prawników, którzy swoją wiedzą, osiągnięciami oraz postawą społeczną realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych.