Przeciwdziałanie mobbingowi

Warto wiedzieć

Relacje osobowe mają to do siebie, że często rodzą nieporozumienia, a nawet konflikty. Środowiska pracy nie są wolne od emocji i zachowań społecznie nieakceptowalnych.

Obowiązkiem pracodawcy jest przeciwdziałanie występowaniu na terenie zakładu pracy zachowań noszących znamiona mobbingu. Za brak podejmowania działań prewencyjnych i zaradczych pracodawca ponosi odpowiedzialność. Odpowiedzialność pracodawcy jest niezależna od odpowiedzialności bezpośredniego sprawcy. 

W jaki sposób zarządzać relacjami, jak radzić sobie z potencjalnymi sytuacjami konfliktowymi, jakie działania podjąć, żeby zminimalizować ryzyko nieprawidłowości i nie stracić na wizerunku firmy ze względu na niewłaściwą atmosferę w pracy? 

Te i inne kwestie są poruszane i omawiane z punktu widzenia prawa i innych nauk społecznych (w szczególności psychologii) na szkoleniu dotyczącym przeciwdziałaniu mobbingowi.  

Zapytaj o szkolenie

Zainteresowała Cię tematyka szkolenia? Masz pytania lub wątpliwości? Chciałbyś poznać ofertę szkolenia indywidualnego lub dopasować program do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami!